Firma Coliber Polymers to producent nowoczesnych dodatków do tworzyw sztucznych z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz nieustannej pracy nad wdrażaniem optymalizacji i innowacji, dodatki do tworzyw Coliber Polymers wyznaczają trendy na rynku. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja barwników, wykorzystywanych w procesach produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Coliber Polymers to polski producent, który działa w kierunku wdrażania innowacji w zakresie produkcji dodatków do tworzyw sztucznych specjalnego przeznaczenia, takich jak:

  • tworzywa narażone na działanie warunków klimatycznych, atmosferycznych oraz eksploatacyjnych,
  • tworzywa narażone na działanie ognia,
  • tworzywa wykorzystywane w produkcji produktów o przeznaczaniu sanitarnym,
  • tworzywa wykorzystywane w produkcji produktów przeznaczonych do kontaktu ze skórą i żywnością.

W firmie Coliber Polymers najważniejszą wartością jest jakość. Produkty oraz usługi oferowane przez firmę są dopracowane oraz przetestowane. Nowoczesne dodatki do tworzyw sztucznych to nie tylko wysoka efektywność działania i zadowolenie klienta. Barwniki XXI wieku to także produkty tworzone z troską o środowisko i projektowane tak, aby minimalizować negatywny wpływ na naszą planetę.

Firma nieustannie prowadzi prace w celu udoskonalania produktów istniejących oraz wdrażania innowacji. Badania mające na celu ograniczenie strat materiałowych, polepszenie właściwości optycznych barwników czy zwiększenie stopnia homogenizacji i podwyższenie dyspersji to jedne z głównych zadań rozwojowych Coliber Polymers na lata 2014 – 2020.

Produkty Coliber Polymers

W ofercie firmy Coliber Polymers znajdą Państwo szeroki wybór wysoko barwiących koncentratów polimerowych. W ofercie producenta znajdują się dodatki do tworzyw sztucznych, takie jak:

  • barwniki granulowane / koncentraty barwiące,
  • barwniki proszkowe / koncentraty barwiące w proszku,
  • proszki do rotomouldingu,
  • monokoncentraty,
  • mikropelet.

Barwniki – masterbacze barwiące

Coliber Polymers to producent nowoczesnych barwników do tworzyw sztucznych i dodatków zmieniających ich właściwości fizykochemiczne. Nowoczesne masterbacze barwiące nie tylko zmieniają kolor tworzywa, ale także modyfikują właściwości polimerów. Dzięki zastosowaniu wybranych masterbaczy można znacząco zwiększyć odporność na warunki przetwarzania oraz eksploatacji tworzyw. W branży przetwórstwa polimerów niezwykle ważną rolę odgrywają także dodatki nadające tworzywom właściwości antybakteryjne, hipoalergiczne, oksydegradujące i zapachowe.

W ofercie Coliber Polymers znajdują się masterbacze białe, czarne, barwiące oraz uszlachetniające.

Proszki do rotomouldingu

Coliber Polymers to producent wysokiej jakości proszków, wykorzystywanych w procesie rotomouldingu, czyli formatowaniu rotacyjnym. Proces rotomouldingu to metoda wytwarzania dużych, pustych w środku, przedmiotów z tworzyw sztucznych. Produkcja wykorzystująca technologię formatowania rotacyjnego jest procesem kilkuetapowym, lecz stosunkowo szybkim, prostym i tanim. Niezwykle ważne dla ostatecznych właściwości gotowego produktu jest odpowiednie dobranie tworzywa i dodatków do niego. Proszek do rotomouldingu umieszczany jest w formie, którą następnie podgrzewa się i rotacyjnie rozprowadza na ściankach formy.

Monokoncentraty

W ofercie Coliber Polymers znajdą Państwo wysoko stężone koncentraty monopigmentowe. Monokoncentraty to barwniki komponowane według indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Niewątpliwym atutem monokoncentratów jest możliwość ich idealnego dopasowania do produkcji określonego produktu.

Pulweryzacja

Firma Coliber Polymers to nie tylko producent dodatków do tworzyw, ale także ekspert w dziedzinie ich przetwarzania. Proces pulweryzacji to mielenie tworzyw i ich dokładne rozdrobnianie. W wyniku procesu pulweryzacji powstaje proszek, który może być użyty do uszlachetniania materiałów lub do produkcji nowych produktów (recycling). Proces pulweryzacji nie wpływa w żaden sposób na zmianę właściwości chemicznych przetwarzanych tworzyw.